A fényvédőknek két fő típusa van: fizikai és kémiai. Mindkettőnek megvannak a saját egyedi tulajdonságai és előnyei, illetve mindkettő segít megvédeni a bőrt az UV-sugárzástól.
Használat előtt, mindenképpen érdemes tisztában lennünk a tényekkel, hogy kiválaszthassuk bőrünk számára a legmegfelelőbb opciót.
A fizikai fényvédőkben, olyan ásványi anyagokat használnak, amelyek a bőr felszínén helyezkednek el, nem szívódnak fel és visszaverik az UV-sugarakat.
A kémiai fényvédők előállítása során pedig olyan összetevőket használnak, amelyek elnyelik és hővé alakítják az UV-sugarakat.
Fizikai fényvédők
A fizikai fényvédők állaga: A legtöbb fizikai fényvédő fehér, vagy színezett, ezért nyomot hagyhat a bőrön. Az újabb formulák azonban már rendkívül áttetszőek is lehetnek. Ez lehetővé teszi, hogy ne legyen az a bizonyos “krétás hatás” a bőrünkön. Aktív összetevői általában a cink-oxid, vagy a titánium-dioxid.
Védelmet nyújt az UVA és UVB sugarak ellen.
Felvitelt követően, azonnal véd – nem kell várni mielőtt fénynek tennéd ki bőrödet.
Általában minden bőrtípusra és állapotra kiváló, különösen érzékeny bőrre, illetve tökéletes választás gyermekek számára is.
Kémiai fényvédők
A kémiai fényvédők olyan összetevőket tartalmaznak, amelyek felszívódnak a bőrbe és az UV-sugarakat hővé alakítják. Ez a fajta fényvédő általában népszerű, mert könnyed érzetet biztosít bőrünkön, ezáltal észrevehetetlennek tűnik.
Védelmet nyújt az UVA és UVB sugarak ellen.
Időre van szükség a felszívódáshoz – 15-30 perc szükséges– mielőtt napfény hatásának tesszük ki bőrünket.
Kényelmes a legtöbb bőrtípus számára.
Általában víz- és izzadtságállóbb hatásuk van.
Miért szavazunk mi mégis inkább a fizikai fényvédelemre?
A kémiai fényvédők zöme beavatkozik a hormonrendszer működésébe és számos országban betiltották a használatukat, mivel felelős lehet a korallok pusztulásáért. Egyes kutatások szerint a kémiai fényvédők képesek annyira felszívódni, hogy még az anyatejben is kimutathatóak.
Minden kritika és negatív érv ellenére, sok bőrgyógyász azon az állásponton van, hogy bármilyen fényvédő krém jobb, mint a naptej hiánya, csak védjük valamivel bőrünket az UV-sugárzástól. Azon is sok múlik, hogy melyik formulát szereted jobban viselni a bőrödön.
Én, a Toskani TC Peel SPF50, fizikai fényvédőjét ajánlom, ami egy professzionális termékcsalád fényvédője. Szeretem, mert géles állagú és nem hagy ragacsos érzetet. (Kattints a képre⇓)

Vigyázz a bőrödre!
Anita:)
#skincare #skin #antiaging #toskani #blog #bőrápolás #szepsegapolas #szépségápolás